Róże Różańcowe

Różaniec jest zawsze moją ulubioną modlitwą” – Jan Paweł II

Trudno opisać dokładną datę powstania Róży świętego Brata Alberta, ale na pewno były to lata, kiedy do naszej parafii przybył ks. Józef Ślusarczyk (sierpień 1988r.). Nie mamy obecnie pełnego składu Róży – czyli 20 osób. Staramy się zachęcać parafianki aby uzupełniły brakujące ogniwa. Chętnych brakuje, a więc pozostaje wytrwała modlitwa o dalsze członkinie. Zelatorką początkowo była śp. Emilia Błachut, następnie tę funkcję objęła Grażyna Zemczak i tak pozostało do tej pory. Spotykamy się co miesiąc w pierwsze środy i wymieniamy tajemniczki. Spotkania prowadzi ks. Proboszcz – Stanisław Budziak, który przekazuje nam również intencje modlitewne. Nasze święto patronalne przypada 16 czerwca. Spotykamy się na Mszy św. i polecamy miłosierdziu Bożemu zmarłe oraz żyjące członkinie. W miesiącu październiku – poświęconym Matce Bożej Różańcowej – nasza róża wraz z innymi różami i wspólnotami parafialnymi rozważa tajemnice różańcowe. W ciągu roku każda z Róż Różańcowych prowadzi różaniec w niedzielę przed Mszą św. o godzinie 1030 oraz Różaniec Fatimski i Godzinę Świętą w pierwsze czwartki miesiąca.