Orszak Trzech Króli
Droga Krzyżowa
Niedziela Palmowa
NiedzielaPalmowa
Odpust
Odpust
Odpust
Dziękczynienie za zbiory
Dziękczynienie za zbiory
Dziękczynienie za zbiory

Kółka Biblijno-Misyjne

Spotkania kółka odbywały się w Szkole Podstawowej raz w tygodniu, w czwartki, w godzinach 1230 – 1305. Uczestnikami koła są uczniowie Szkoły Podstawowej kl. I, II, III i IV a także uczennica Gimnazjum Zuzanna Pituła, w liczbie 15 uczniów.

Przedmiotem spotkań było:
– analiza tekstu biblijnego rozważana w kontekście życia codziennego,
– tematyka misyjna,
– powierzenie dziękczynne w formie prośby lub uwielbienia swojego życia Panu Bogu,
– kształtowanie wrażliwości na potrzeby bliźnich szczególnie z terenów misyjnych.

Dzieci z kółka podjęły nieustanną modlitwę za misjonarzy – żywy różaniec misyjny. Rozprowadzaliśmy różańce i kalendarze misyjne, dochód został przeznaczony na cele misyjne.

Dzieci z kółka prowadziły w październiku różaniec jako grupa parafialna a także nabożeństwo Drogi Krzyżowej w Wielkim Poście.

W uroczystość Objawienia Pańskiego 6.01.2011r. dzieci zostały włączone w czasie Mszy św. do organizacji: Papieskie Dzieła Misyjne Dzieci, otrzymały legitymacje z rąk ks. proboszcza Stanisława Budziaka dyrektora ds. misyjnych w naszej diecezji bielsko-żywieckiej.

Ewa Furtak

2024 © parafiamz.pl. All Rights Reserved.
Używamy plików cookies i podobnych technologii w celu realizacji usług, reklamy, statystyk, optymalizacji. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Polityka Prywatności