Cudowny Medalik

Nasza parafialna Wspólnota Apostolatu Cudownego Medalika zawiązała się 27.10.2009r. kiedy to do naszej parafii przybyli członkowie diecezjalnej Wspólnoty Cudownego Medalika, na czele z moderatorką diecezjalną – P. Urszulą Raszką.

Apostolat Maryjny ma potrójny cel:
1. Pogłębienie kultu Niepokalanej w życiu osobistym i rozpowszechnianie Cudownego Medalika.
2. Oddziaływanie na otoczenie zwłaszcza na ludzi zaniedbanych religijnie i tych, którzy są w niebezpieczeństwie śmierci.
3. Szerzenie braterskiej miłości poprzez służbę ubogim duchowo i materialnie.

Do wspólnoty Cudownego Medalika wstąpiło 10 osób. Spotykamy się na comiesięcznych konferencjach w trzecie wtorki miesiąca. W listopadzie 2010r. nasza wspólnota zorganizowała Niedzielę Maryjną – rozdawano Cudowne Medaliki i broszurki dotyczące działalności Apostolatu Cudownego Medalika.

Nasza wspólnota uczestniczy w życiu religijnym i społecznym naszej parafii:
– odmawiamy różaniec przed Mszą św. w niedzielę o godz. 1030,
– uczestniczymy w Adoracjach Najświętszego Sakramentu,
– uczestniczymy w procesjach oraz Nabożeństwie Fatimskim.

Nasze patronalne święto przypada 27 listopada, kiedy to Niepokalana Dziewica objawiła się św. Katarzynie Laboure i poleciła jej przygotować medalik, którego wzór jej ukazała. Matka Boża obiecała: „Wszyscy, którzy nosić go będą otrzymają wiele łask. Tych, którzy Mi ufają, otoczę szczególną opieką”. Niebawem Medalik zyskał miano cudownego. Na tymże medaliku Niepokalana przekazała także słowa najkrótszej modlitwy, z jaką mamy się do Niej zwracać:

O Maryjo bez grzechu poczęta módl się za nami, którzy się do Ciebie uciekamy.