Legion Maryi

Legion Maryi założył Frank Duft wraz z ks. Michaelem Toherem i grupą katoliczek 7 września 1921r. w Dublinie. Legion Maryi jest stowarzyszeniem katolików którzy za zgodą kościoła i pod przemożną opieką Maryi Niepokalanej Pośredniczki Łask (która jest piękna jak księżyc, jaśniejąca jak słońce a wobec szatana i jego legionom – groźna jak zbrojne zastępy) zorganizowali się w Legion aby wspomagać Kościół w walce przeciwko światu i siłom zła. Legioniści mają nadzieje okazać się godnymi swej Niebiańskiej Królowej poprzez swą lojalność, cnoty i odwagę. Legion Maryi jest zatem zorganizowany na wzór armii, w szczególności armii starożytnego Rzymu. Przyjęto jej terminologię. Jednak ani charakter armii, ani broń jakiej używa Legion nie są z tego świata. Celem Legionu Maryi jest głoszenie Chwały Bożej. Urzeczywistniamy to przez modlitwę i aktywne uczestnictwo w dziele Kościoła i Maryi. Nasza Wspólnota Legionowa zawiązała się14 września 2006r. Na początku nasza wspólnota liczyła 18 członków, obecnie jest nas 14. Część zrezygnowała, a część wspomaga Legion swoją modlitwą jako wspomagający, bo poza członkostwem aktywnym istnieje również członkowstwo pomocnicze (wspierający), tzw. auksyliatorzy. Naszym opiekunem duchowym jest ks. Teofil Górny – orionista. Spotykamy się w każdą środę po Mszy św. wieczornej w ciągu całego roku.

Aktualnie na terenie naszej parafii istnieją trzy Prezydia:
1. Matki Bożej Nieustającej Pomocy
2. Matki Bożej Opatrzności – PZOL
3. Matki Bożej Przyczyny Naszej Radości – PZOL

Każda rada musi posiadać prezydenta, wiceprezydenta, sekretarza i skarbnika. W naszym Prezydium Matki Bożej Nieustającej Pomocy funkcje te sprawują: Janina Borowska – prezydent Małgorzata Łuc – wiceprezydent Grażyna Zemczak – sekretarz Krystyna Bryzgalska – skarbnik Nasza Wspólnota Legionowa bierze czynny udział w życiu parafii: – odwiedzamy chorych i samotnych w domach, – opiekujemy się grobami zmarłych pacjentów PZOL, – rozważamy w okresie Wielkiego Postu Drogę Krzyżową, – odmawiamy różaniec przed Mszą św. w niedzielę o godz. 1030, – prowadzimy Adorację Najświętszego Sakramentu w pierwsze czwartki podczas Godziny Świętej, – uczestniczymy w uroczystościach – reprezentują nas poczty sztandarowe, – angażujemy się w prace porządkowe przy kościele oraz przygotowujemy ołtarz na Bożej Ciało.