OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXIX Niedziela Zwykła – 20.10.2024

Przedostatnia niedziela października obchodzona jest w Kościele jako Światowy Dzień Misyjny,  rozpoczynając jednocześnie Tydzień Misyjny. Pan Jezus nie pozostawia żadnych wątpliwości, iż prawdziwa wielkość człowieka objawia się w miłości, która jest gotowa służyć. Zaś ostateczną miarą tej miłości i wypływającej z niej służby jest dar swojego życia dla innych. To zadanie jest niczym innym jak realizacją naszego chrześcijańskiego powołania, które polega na tym, abyśmy naśladowali Jezusa, który nie przyszedł, aby Mu służono, lecz by służyć i dać swoje życie jako okup za wielu.

Nabożeństwo różańcowe w tygodniu codziennie o godz. 17.30, w niedziele o 15.30. Serdecznie zapraszam.

Liturgiczne obchody tygodnia:

a) we wtorek, 22 października  –  wspomnienie św. Jana Pawła II, papieża.

Dzisiaj,  na mszy świętej o godz. 16.00 będziemy obchodzić jubileusze małżeńskie 50 i 25 lecia z naszej gminy.

Wypominki roczne i listopadowe można składać w zakrystii i w kancelarii.

Ofiara z ubiegłej niedzieli na remont naszej świątyni wynosiła 11 330 zł. Bóg zapłać!

Z okazji Dnia Papieskiego zebraliśmy na stypendia 3130 zł.

Dziękuję za sprzątanie kościoła i ofiary na kwiaty.