W tekście dzisiejszej Ewangelii pojawia się słowo, które staje się kluczem do jej odczytania: uradowany. Znalazca skarbu ukrytego w ziemi wiedział, że sprzedając wszystko, co posiadał, w sumie wiele ryzykuje. On w ten sposób zainwestował w swoją przyszłość. Kiedy cały majątek sprzedał, towarzyszyła mu radość, gdyż doskonale zdawał sobie sprawę z tego, że będzie miał znacznie więcej od tego, co stracił. Dlatego podejmując tak radykalną decyzję, nie miał momentu zawahania i tej decyzji nie żałował. W tym obrazie Ewangelia zwraca uwagę na zasadniczy problem naszego życia religijnego, którego istotną cechą jest umiejętność odpowiedzialnego spojrzenia w przyszłość. Jeśli Jezus Chrystus – niczego z radykalizmu nie umniejszając – stawia nas wobec perspektywy życia, które sięga wieczności, choć trzeba za nie zapłacić niemałą cenę poświęcenia wszystkiego w doczesności, to warto na to życie postawić. Taki wybór jest najlepszy i optymalny.
Liturgiczne obchody tygodnia:
a) w środę, 29 lipca – wspomnienie świętych Marty, Marii i Łazarza,
b) w piątek, 31 lipca – wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, kapłana,
c) w sobotę, 1 sierpnia – wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła; w tym dniu rozpoczynamy miesiąc trzeźwości i abstynencji.
W przyszłą niedzielę, 2 sierpnia, spełniając zwykłe warunki, można uzyskać odpust zupełny Porcjunkuli.
W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca, po mszy św. porannej nabożeństwo do Matki Bożej.
W sobotę godzinna adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 19.00 w intencji pokoju na świecie i o poszanowanie życia od poczęcia do naturalnej śmierci.
Dziękuję za sprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty.
Gościom i Parafianom życzę dobrego spędzenia czasu wakacyjnego wypoczynku oraz sprzyjającej pogody.