Ks. Michał Kliś
Odpust
Odpust
Odpust
Fatima w lipcu
Fatima w lipcu
Fatima w lipcu
Dziękczynienie za zbiory
Dziękczynienie za zbiory
Ks. Bronisław Martyniak

Zmarł Ks. Bronisław Martyniak

Dziś rano, 2.11.2020, we Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, w 90 roku życia i 64 roku kapłaństwa w Domu Księży Emerytów w Opolu zmarł ks. Bronisław Martyniak, nasz międzybrodzki rodak.

Ks. Bronisław Martyniak urodził się w Międzybrodziu Żywieckim. Święcony na kapłana 17 czerwca 1956 roku w Opolu. W kościele św. Franciszka w Zabrzu posługę pełnił w okresie od 10 lipca 1956 roku do 18 listopada 1960 roku. Za czasów jego posługi w Zabrzu, młodzież z parafii jeździła wraz z wikarymi do jego rodzinnego domu na wakacje. 6 marca 1962 roku mianowany proboszczem w Browińcu Nowym koło Głogówka. Był dziekanem dekanatu głogóweckiego, uhonorowany tytułem dziekana honorowego. Od 1996 roku na emeryturze. Zamieszkał w domu rodzinnym w Międzybrodziu Żywieckim. Początkowo jako emeryt pomagał w pracy duszpasterskiej w rodzinnej parafii, następnie przez prawie 20 lat duszpastersko pomagał w parafii w Czernichowie.

Ostatnie lata życia spędził w domu, z którego z powodu problemów z chodzeniem praktycznie nie opuszczał. W związku z pogarszającym się stanem zdrowia zdecydował się na udanie się do Domu Księży Emerytów w Opolu w maju 2020 r.

Pogrzeb śp. Ks. Bronisława Martyniaka odbędzie się w czwartek 5 listopada. Szczegóły dotyczące uroczystości pogrzebowych zostaną wkrótce podane.

Wieczne odpoczywanie racz Mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj Mu świeci…

Odpoczywaj w pokoju ks. Bronku…

2021 © parafiamz.pl. All Rights Reserved.
Używamy plików cookies i podobnych technologii w celu realizacji usług, reklamy, statystyk, optymalizacji. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Polityka Prywatności