Wielki Czwartek
Wielki Piątek
Wielka Sobota
Wielka Sobota
Rezurekcja
Redyk
Redyk

Powiatowy Konkurs Plastyczny „WIELKANOC W TRADYCJI NASZYCH PRZODKÓW”

Organizatorem konkursu był Wydział Turystyki, Kultury, Sportu i Promocji Powiatu Starostwa Powiatowego w Żywcu, Miejskie centrum Kultury w Żywcu, Gminny Ośrodek Kultury w Łodygowicach oraz Muzeum Miejskie w Żywcu. Konkurs organizowany był w ramach imprezy ”Wielkanoc w tradycji naszych przodków”.

Celem konkursu było rozwijanie i poszerzanie wśród dzieci i młodzieży zainteresowań plastycznych oraz zachęcenie uczestników do zapoznania się z tradycyjnymi zwyczajami i obrzędami wielkanocnymi żywiecczyzny. Uczestnicy w wyznaczonym dniu w Miejskim Centrum Kultury w Żywcu w ciągu trzech godzin wykonywali prace plastyczne oraz wysłuchali krótkiego wykładu na temat zwyczajów i obrzędów świątecznych. Uczniowie mogli w swoich pracach przedstawić zarówno obyczaje i tradycje obecne dzisiaj w naszych domach, jak i te, które już powoli ulegają zapomnieniu. Zatem można było przedstawić wszystko dotyczące Wielkiego Postu i Wielkanocy – od „środy popielcowej” aż do „poniedziałku wielkanocnego”. W swoich pracach uczestnicy konkursu przedstawiali zarówno obrzędy religijne jak i świeckie. Nasze uczennice namalowały „Środę popielcową”, „Świąteczne wypieki”, „Koszyczek wielkanocny” oraz „Baranka”.
Z każdej szkoły w konkursie mogły wziąć udział cztery osoby .Opiekę nad dziećmi  podczas wyjazdu pełniła Pani Małgorzata Zontek. Naszą placówkę reprezentowały:

– Karolina Biernatek, klasa I – opiekun: Małgorzata Zontek
– Julia Konior, klasa II – opiekun: Małgorzata Zontek
– Natalia Bierczak, klasa V a – opiekun: Katarzyna Buszydlik
– Marta Łaszczak, klasa V a – opiekun: Katarzyna Buszydlik
Jury konkursu jako zwycięzców wyznaczyło laureatów nagrody i wyróżnienia. Nagrodę w konkursie zdobyła Karolina Biernatek i Julia Konior.

Zdjęcia są zamieszczone na stronie internetowej szkoły.

2019 © parafiamz.pl. All Rights Reserved.
Używamy plików cookies i podobnych technologii w celu realizacji usług, reklamy, statystyk, optymalizacji. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Polityka Prywatności