Święto Róż Różańcowych
Św. Melchior
Poświęcenie Elektrowni

Poświęcenie Elektrowni.

W sobotę, 19 października, miało miejsce poświęcenie Elektrowni Szczytowo-Pompowej Porąbka-Żar. Uroczystość rozpoczęła się o godzinie 11.00 na terenie elektrowni. W obecności Pana Dyrektora Jakuba Klisia i licznie zgromadzonych pracowników i emerytów ks. dziekan Janusz Kuciel wraz z ks. Tomaszem Chamerą i ks. Krzysztofem Ciurlą dokonali poświęcenia obiektów elektrowni i odsłonięcia tablicy upamiętniającej to wydarzenie. O godz. 12.00 w kościele w Międzybrodziu Żywieckim odbyła się msza święta w intencji wszystkich, którzy budowali, uruchamiali i pracują obecnie w elektrowni. Pamiętano również o tych, którzy odeszli do wieczności. Po mszy świętej wszyscy spotkali się przy stole w „Kryształowym Wzgórzu”, aby powspominać wspólna przeszłość.