Piknik
Fatima
Fatima
Niedziela 4.08.
Dożynki
Dożynki
Święto Róż Różańcowych

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXVIII Niedziela Zwykła – 13.10.2019.

Wdzięczność nie jest sprawą oczywistą. Wypływa z przekonania, że to, kim jesteśmy i co posiadamy, stanowi ostatecznie kategorię daru. Poczucie wdzięczności, zwłaszcza względem Boga, jest poszukiwaną cnotą, ona uszlachetnia człowieka. Dlatego w niedzielę gromadzimy się, aby w łączności z Jezusem Chrystusem oddawać chwałę Bogu, by Mu dziękować za Jego zbawcze działanie w świecie i w każdym z nas. Celebrujemy tajemnicę Dziękczynienia, ponieważ w każdym czasie Bóg obdarza darem zbawienia.

Dziś po raz dziewiętnasty  obchodzimy Dzień Papieski. Ofiary do puszek przeznaczone są na fundusz stypendialny dla zdolnej, a ubogiej młodzieży.

Nabożeństwo różańcowe dziś wyjątkowo o godz. 15.00, a w tygodniu o godz. 17.30. Zapraszam.

Liturgiczne obchody tygodnia:

a) we wtorek, 15 października – wspomnienie św. Teresy, dziewicy i doktora Kościoła,

b) w środę, 16 października – wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej,

c) w czartek, 17 października – wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika,

d) w piątek, 18 października – święto św. Łukasza, ewangelisty, w tym dniu oddajemy cześć Bożemu Miłosierdziu z racji trzeciego piątku miesiąca, po różańcu koronka do Bożego Miłosierdzia.

Dziękuję Różom Różańcowym i Chórowi Parafialnemu za złożoną ofiarę w kwocie 1200 zł. Zostanie przeznaczona na sfinansowanie welonu i kapy, które zostały wykonane do kompletu ornatów maryjnych z patronka parafii.

W piątek, 18 października w naszym dekanacie przez trzy dni będą relikwie św. Melchiora Grodzieckiego. Wszystkie czuwania będą w kościele w Czańcu. Program jest na afiszu w gablocie.

W sobotę, 19 października o godz. 12.00  msza św. z okazji Dnia Energetyka i poświęcenia Elektrowni Szczytowo-Pompowej Porąbka-Żar. Serdecznie zapraszam energetyków wraz z rodzinami oraz naszych parafian.

W sobotę, 19 października, o godz. 15.00 msza św. przy kapliczce na ul. Energetyków na zakończenie wypasu owiec  –  Łossod.

W przyszłą niedzielę, 20 października, obchodzimy Światowy Dzień Misyjny.

Dziękuję za sprzątanie kościoła i ofiary na kwiaty.

2019 © parafiamz.pl. All Rights Reserved.
Używamy plików cookies i podobnych technologii w celu realizacji usług, reklamy, statystyk, optymalizacji. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Polityka Prywatności