Ks. Michał Kliś
Fatima w lipcu
Dziękczynienie za zbiory

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXIX Niedziela Zwykła – 18.10.2020

Każde liturgiczne spotkanie z Jezusem jest szansą i wezwaniem do oddawania czci należnej Bogu. Jest to zarazem czas, kiedy możemy prosić o to, aby na ścieżkach naszego codziennego życia skłaniał ku nam swe ucho i strzegł nas jak źrenicy oka. W duchu wiary chciejmy wsłuchiwać się w Boże słowo, które jest zawsze aktualne, wciąż ponadczasowe.

Przedostatnia niedziela października obchodzona jest w Kościele jako Światowy Dzień Misyjny, który rozpoczyna Tydzień Misyjny. Modlimy się w intencjach misyjnych Kościoła.

Nabożeństwo różańcowe dziś o godz. 15.30, a w tygodniu o godz. 17.30.

Liturgiczne obchody tygodnia:

a) we wtorek, 20 października – wspomnienie św.. Jana Kantego, kapłana, patrona naszej

diecezji,

b) w czwartek, 22 października – wspomnienie św. Jana Pawła II, papieża,

W ubiegłą niedzielę zebraliśmy na stypendia dla ubogiej młodzieży `1200 zł, a na prace 9320 zł. remontowe w parafii  zł. Serdeczne Bóg zapłać!

Urząd Gminy odwołuje zaplanowane na przyszłą niedzielę  uroczystości jubileuszów 50 i 25 –  lecia sakramentu małżeństwa.

Dziękuję za sprzątanie kościoła i za kwiaty.

W Uroczystość Wszystkich Świętych nie będzie procesji i mszy świętej na cmentarzu. Nie będą też zbierane tam wypominki, dlatego można je składać w zakrystii i kancelarii parafialnej.

W związku z ograniczeniami wprowadzonymi przez władzę biskup ordynariusz podjął decyzje dotyczące działalności parafii i życia sakramentalnego. Szczegóły są na stronie internetowej parafii.

Remont: ogrzewanie –  druga strona kościoła jest prawie ukończona.

2020 © parafiamz.pl. All Rights Reserved.