Wielki Czwartek
Wielki Piątek
Wielka Sobota
Wielka Sobota
Rezurekcja
Redyk
Redyk

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE V Niedziela Wielkanocna – 19.05.2019

W naszej codzienności często można spotkać wiele rzeczy, które mają znamię nowości. W ten sposób świat odwołuje się do pierwotnego oczekiwania człowieka, że nie wszystko musi być tak, jak do tej pory. Trudno się z tym nie zgodzić, skoro odnowa świata jest w pewnych momentach konieczna. Jako chrześcijanie wiemy, że nowości nie jesteśmy w stanie sprawić własną mocą, ostatecznie jest ona darem Boga. Uczestnicząc we mszy świętej nabieramy nowych sił życiowych, których źródłem jest Chrystus zmartwychwstały. On mówi do nas: „Oto czynię wszystko nowe” oraz „Przykazanie nowe daję wam, abyście się wzajemnie miłowali”. Oto zasada życia nowego stworzenia, a my, wyznawcy Chrystusa, bierzemy na siebie odpowiedzialność za odnowę świata przez to, co mówimy, czynimy i kim jesteśmy.

Ofiara z ubiegłej niedzieli na remont  naszej świątyni wynosiła 9080 zł. Bóg zapłać!

Liturgiczne obchody tygodnia:

a) we wtorek, 21 maja – wspomnienie św. Jana Nepomucena, kapłana i męczennika,

b) w piątek, 24 maja  – wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych.

We wtorek, 21 maja spotkania grup przygotowujących się sakramentu bierzmowania: Klasa VII – godz. 16.45, a klasa VIII po wieczornej mszy św.

W przyszłą  niedzielę modlimy się za wszystkie matki z okazji ich święta.

Dziękuję za sprzątanie kościoła i dekorację kwiatową rodzicom dzieci, przeżywających rocznicę I Komunii Świętej.

Diecezjalna Pielgrzymka do Koszyc – informacje są na stronie internetowej i w gablotce.

2019 © parafiamz.pl. All Rights Reserved.
Używamy plików cookies i podobnych technologii w celu realizacji usług, reklamy, statystyk, optymalizacji. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Polityka Prywatności