Niedziela 4.08.
Dożynki
Dożynki
Święto Róż Różańcowych
Św. Melchior
Poświęcenie Elektrowni
11 listopada
11 listopada

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE I Niedziela Adwentu – 01.12.2019.

Rozpoczynamy czas adwentu, w którym Kościół  nie tylko spogląda na pierwsze przyjście Jezusa w tajemnicy Narodzenia, ale uwaga skupiona jest także na powtórnym Jego przyjściu na końcu czasów. Nasze życie rozgrywa się między tymi dwoma decydującymi wydarzeniami w dziejach. Pan przybędzie, a my wychodzimy Mu na spotkanie. Każda Eucharystia jest naszym spotkaniem z Tym, który ciągle przychodzi.

Liturgiczne obchody tygodnia:

a) we wtorek, 3 grudnia – wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, kapłana,

b) w środę, 4 grudnia – wspomnienie św. Barbary, dziewicy męczennicy,

c) w piątek, 6 grudnia – wspomnienie św. Mikołaja, biskupa

d) w sobotę, 7 grudnia – wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła,
e) w niedzielę, 8 grudnia – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.

Dziś rozpoczynamy rekolekcje adwentowe.

W środę  zapraszam brać górniczą wraz z rodzinami oraz rodziny zmarłych górników na msze św. o godz. 11.00 sprawowaną w intencji Waszej oraz zmarłych górników. Po mszy św. spotkamy się przy stole.  Górnikom życzę Bożego błogosławieństwa oraz opieki świętej patronki i dziękuję za wszelkie wsparcie dla parafii na przestrzeni lat.

Od jutra w naszej parafii roraty o godz. 18.00, a sobotę o godz. 7.00. Proszę Rodziców oraz Babcie i Dziadków, aby przyprowadzali swoje pociechy do kościoła. Do świąt Bożego  Narodzenia mszy św. rannej nie będzie z wyjątkiem pierwszego czwartku, pierwszego  piątku i sobót.

W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota  miesiąca. We czwartek msze św. o godz. 7.00 i 18.00, spowiedź św. i Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00. W piątek msze św. o godz. 7.00 i 18.00 – Msza dla dzieci – roraty.  Adoracja i spowiedź św. w tym dniu od 17.00. Od godz. 8.30 odwiedziny chorych.W sobotę po mszy św. porannej nabożeństwo do Matki Bożej.

W przyszłą II niedzielę Adwentu  modlitwą oraz ofiarą do puszek przed kościołem tradycyjnie wspieramy Kościół na Wschodzie, a składka przeznaczona jest na remont kościoła – II niedziela miesiąca.

Na ołtarzu Miłosierdzia znajdują się świece Caritas, a rada parafialna rozprowadza opłatki.

Od dziś jest do nabycia nowa gazetka parafialna Gaude Mater.

Dziękuję za posługę sprzątania naszej świątyni oraz ofiary na Bożonarodzeniowy wystrój kościoła.

2019 © parafiamz.pl. All Rights Reserved.
Używamy plików cookies i podobnych technologii w celu realizacji usług, reklamy, statystyk, optymalizacji. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Polityka Prywatności