Święto Róż Różańcowych
Św. Melchior
Poświęcenie Elektrowni

Książka

Mam radość poinformować, że od niedzieli 10 listopada w zakrystii będzie dostępna nowa publikacja parafialna pt. „Szlakiem kapliczek, figur i krzyży przydrożnych w Międzybrodziu Żywieckim”.

Publikacja opatrzona jest w piękne fotografie wszystkich kapliczek i krzyży, do których udało nam się dotrzeć, jeśli to było możliwe kapliczki zostały opatrzone szerszym komentarzem. Album zawiera także w sobie stacje drogi krzyżowej, które dzięki sponsorom zostały odnowione i niestety dopiero za parę lat – po skończonych remontach – zawisną w naszej parafialnej świątyni. W albumie znajdziemy fotografie sprzed, w trakcie i po przeprowadzeniu prac konserwatorskich.

Cieszę się, że dzięki staraniom wielu osób udało się skatalogować kapliczki i krzyże przydrożne naszej parafii, a w ten sposób wiele z nich ocalić od zapomnienia. W ten sposób powstał piękny album/przewodnik ukazujący głęboką pobożność minionych pokoleń.

Publikacja została wydania dzięki pozyskaniu środków unijnych. Dostępna będzie w zakrystii, szczegóły podam w trakcie ogłoszeń parafialnych.

Ks. Janusz Kuciel