Orszak Trzech Króli
Poświęcenie wozu strażackiego na Ukrainie

Słowo na Dziś

Apel policji

APEL DO MIESZKAŃCÓW W związku z nasilającymi się zgłoszeniami mieszkańców Międzybrodzia Żywieckiego w sprawie psów pozostawionych bez należytej opieki, które biegają po ulicach, zwracam się z apelem do właścicieli psów o dopilnowanie ich zgodnie z obowiązującymi przepisami. Pragnę przypomnieć, że właściciel lub posiadacz psa, kota bądź innego zwierzęcia domowego zobowiązany jest do sprawowania nad nim […]

Regulamin Parafialnego Konkursu Palm

Regulamin Parafialnego Konkursu Palm Cele Konkursu: 1. Popularyzowanie oraz kultywowanie tradycji i zwyczajów wielkanocnych związanych z Niedzielą Palmową oraz Wielkanocą,  2. Pogłębienie wiedzy na temat symboliki i znaczenia palmy w obrzędowości ludowej,  3. Rozbudzanie inwencji twórczej,  4. Przekaz wartości i tradycji ludowej,  5. Integracja społeczności lokalnej,  6. Promocja dorobku kulturowego. Konkurs ma charakter amatorski, otwarty […]

INTENCJE MSZALNE 25.03. – 31.03.2019

Poniedziałek      godz. 8.00 †Ludwika Maruszczak 11 r. śm z mężem Janem

                            godz. 18.00 w int. Dawida w 18 r. urodzin

Wtorek              godz. 18.00 w int. Apolonii w 88 r. urodzin

Środa                 godz. 18.00 †Stanisław Kliś 38 r. śm. z żoną Ludwiką i s. Janem

Czwartek           godz. 7.00 †Janusz Harężlak 4 r. śm.

Piątek                 godz. 18.00 †Tomasz Gołuch

Sobota               godz. 18.00 †Helena Grabska

Niedziela           godz. 8.00 †Ludwika i Józef Gieleciak

                            godz. 11.00 †Maria Piznal 12 r. śm. z mężem Stanisławem

                            godz. 16.00 †Władysława i Stefan Lenik, Jan i Irena Olchawscy

Ogłoszenia Duszpasterskie III Niedziela Wielkiego Postu – 24.03.2019

Świat i nasze życie są nieraz skomplikowane: coś nami wstrząsa, innym razem tracimy grunt pod nogami. Wobec tych sytuacji pojawiają się  pytania pełne wątpliwości: czy Bóg rzeczywiście istnieje? Dlaczego dopuszcza tyle cierpienia? Właśnie w takiej sytuacji słyszymy Jego zapewnienie, że o wszystkim wie, ludzkie cierpienie jest Mu bliskie i każe Mu działać. Bóg objawia się ludziom poprzez Mojżesza, którego posyła jako wyzwoliciela Izraelitów, podając swoje imię: Jestem, który Jestem – jestem Bogiem zawsze istniejącym, który jest tu i teraz, Zbawicielem i Wybawicielem. Objawia się przede wszystkim w Jezusie Chrystusie, naszym jedynym Odkupicielu, który jest obecny we wspólnocie zgromadzonej na sprawowanie liturgii. Otwórzmy nasze serca na słowo Dobrej Nowiny, zapewniające, że On jest.

W ubiegłą niedzielę zebraliśmy na misje 520 zł. Bóg zapłać.

Gorzkie żale o godz. 15.30. Droga Krzyżowa w piątek o godz. 17.30 i w niedzielę po rannej mszy świętej.

W  poniedziałek, 25 marca,  przypada liturgiczna uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to Dzień Świętości Życia i Adopcji Dziecka Poczętego. Msze święte o godz. 8.00 i 18.00. Na mszy wieczornej uroczysty obrzęd Adopcji Dziecka Poczętego.

W przyszłą niedzielę w naszej parafii rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne, które poprowadzi ks. Wacław Dominik – misjonarz ze Stowarzyszenie Misji Afrykańskich. Rekolekcje potrwają do środy 3 kwietnia.. Program rekolekcji jest w gazetce, na stronie internetowej oraz będzie przypominany na bieżąco. 

Dziękuję za sprzątanie  i ofiarę na wielkanocny wystrój kościoła.

Regulamin konkursu palm jest umieszczony na stronie internetowej naszej parafii.

Wykonujemy nowy przyłącz wody do obydwu budynków.

2019 © parafiamz.pl. All Rights Reserved.
Używamy plików cookies i podobnych technologii w celu realizacji usług, reklamy, statystyk, optymalizacji. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Polityka Prywatności