Parafia w Międzybrodziu Żywieckim

18:oo
7:oo, 18:oo

wtorek, środa, piątek
pół godz. po Mszy św. wieczornej

środa, czwartek
pół godz. po Mszy św. porannej

inne terminy (ustalanie Chrztu, Ślubu)
po uzgodnieniu

Parafia Matki Bożej Nieustającej Pomocy
ul. Beskidzka 23
34-312 Międzybrodzie Żywieckie
e-mail: parafiamz@parafiamz.pl

Proboszcz: 600 934 189

numer konta:
55 8120 0003 2001 0028 0893 0001

porządekPorządek Mszy Świętych
kancelariaKancelaria Parafialna
kontaktKontakt

Warto Wiedzieć:

RORATY w naszej parafii o godz. 18.00, a w soboty o godz. 7.00.

Na ołtarzu Miłosierdzia znajdują się świece Caritas, pod ołtarzem jest kosz na produkty żywnościowe na świąteczne paczki dla osób potrzebujących z naszej parafii, a rada parafialna rozprowadza opłatki.

W poniedziałek zapraszam brać górniczą wraz z rodzinami oraz rodziny zmarłych górników na msze św. o godz. 10.00 sprawowaną w intencji Waszej oraz zmarłych górników. Po mszy św. spotkamy się przy stole. Górnikom życzę Bożego błogosławieństwa oraz opieki świętej patronki i dziękuję za wszelkie wsparcie dla parafii na przestrzeni lat.

Osoby chętne do wsparcia renowacji kolejnych Stacji Drogi Krzyżowej proszone są o kontakt z Księdzem Proboszczem.

Międzybrodzie Żywieckie

Międzybrodzie liczy sobie ok. 1 463 mieszkańców.
Zajmuje powierzchnię 10,03 km²

Międzybrodzie Żywieckie Międzybrodzie Żywieckie położone jest obok Jeziora Międzybrodzkiego, w dolinie potoku Isepnica. Na terenie miejscowości zlokalizowana jest Elektrownia Szczytowo-Pompowa "Porąbka-Żar" ze zbiornikiem wodnym na szczycie góry Żar, która jest pierwszą w Polsce, podziemną szczytowo-pompową elektrownią,. Wioska połączona jest ze szczytem góry Żar 6-cio kilometrową drogą i kolejką L-T "Żar". U podnóża góry Żar znajduje się lotnisko, należące do Szkoły Szybowcowej "Żar", która już od lat powojennych jest miejscem treningu i spotkań pilotów szybowcowych z Polski i innych krajów. Jako zabytek należy wymienić "Dzwonnicę pod Żarem" z 1928 r. Międzybrodzie Żywieckie posiada dużą bazę gastronomiczno-noclegową i turystyczną. Do ważniejszych imprez organizowanych na terenie miejscowości należy zaliczyć Międzynarodowe Mistrzostwa Szybowcowe "Euroregion Beskidy", "Święto Lotnictwa" i "Międzynarodowy Bieg Górski Żar". Wyjątkowa i tajemnicza jest natomiast góra Żar (761 m), która jak magnes przyciąga turystów, także w dosłownym tego słowa znaczeniu: na pewnym odcinku przedmioty - wbrew prawom fizyki - zamiast się staczać, suną pod górę. Według legendy jest tam ukryty skarb.

Do parafii należy także część Międzybrodzia Bialskiego i Czernichowa.