Parafia w Międzybrodziu Żywieckim

18:oo
7:oo, 18:oo

wtorek, środa, piątek
pół godz. po Mszy św. wieczornej

środa, czwartek
pół godz. po Mszy św. porannej

inne terminy (ustalanie Chrztu, Ślubu)
po uzgodnieniu

Parafia Matki Bożej Nieustającej Pomocy
ul. Beskidzka 23
34-312 Międzybrodzie Żywieckie
e-mail: parafiamz@parafiamz.pl

Proboszcz: 600 934 189

numer konta:
55 8120 0003 2001 0028 0893 0001

porządekPorządek Mszy Świętych
kancelariaKancelaria Parafialna
kontaktKontakt

Warto Wiedzieć:

Spowiedź świąteczna przed Bożym Narodzeniem odbędzie się w poniedziałek, 17 grudnia w godzinach od 9.00 do 12.00 ( przerwa 10.00 – 10.30) i po południu od 15.00 do 18.00 (przerwa 16.15 – 16.45) . Proszę, aby skorzystać z tej okazji do sakramentu pokuty, ponieważ w ostatnim tygodniu przed Świętami będę zajęty spowiadaniem w parafiach naszego dekanatu.

Legion Maryi

Legion Maryi założył Frank Duft wraz z ks. Michaelem Toherem i grupą katoliczek 7 września 1921r. w Dublinie. Legion Maryi jest stowarzyszeniem katolików którzy za zgodą kościoła i pod przemożną opieką Maryi Niepokalanej Pośredniczki Łask (która jest piękna jak księżyc, jaśniejąca jak słońce a wobec szatana i jego legionom - groźna jak zbrojne zastępy) zorganizowali się w Legion aby wspomagać Kościół w walce przeciwko światu i siłom zła. Legioniści mają nadzieje okazać się godnymi swej Niebiańskiej Królowej poprzez swą lojalność, cnoty i odwagę. Legion Maryi jest zatem zorganizowany na wzór armii, w szczególności armii starożytnego Rzymu. Przyjęto jej terminologię. Jednak ani charakter armii, ani broń jakiej używa Legion nie są z tego świata. Celem Legionu Maryi jest głoszenie Chwały Bożej. Urzeczywistniamy to przez modlitwę i aktywne uczestnictwo w dziele Kościoła i Maryi. Nasza Wspólnota Legionowa zawiązała się14 września 2006r. Na początku nasza wspólnota liczyła 18 członków, obecnie jest nas 14. Część zrezygnowała, a część wspomaga Legion swoją modlitwą jako wspomagający, bo poza członkostwem aktywnym istnieje również członkowstwo pomocnicze (wspierający), tzw. auksyliatorzy. Naszym opiekunem duchowym jest ks. Teofil Górny - orionista. Spotykamy się w każdą środę po Mszy św. wieczornej w ciągu całego roku.

Aktualnie na terenie naszej parafii istnieją trzy Prezydia:
1. Matki Bożej Nieustającej Pomocy
2. Matki Bożej Opatrzności - PZOL
3. Matki Bożej Przyczyny Naszej Radości - PZOL

Każda rada musi posiadać prezydenta, wiceprezydenta, sekretarza i skarbnika. W naszym Prezydium Matki Bożej Nieustającej Pomocy funkcje te sprawują: Janina Borowska - prezydent Małgorzata Łuc - wiceprezydent Grażyna Zemczak - sekretarz Krystyna Bryzgalska - skarbnik Nasza Wspólnota Legionowa bierze czynny udział w życiu parafii: - odwiedzamy chorych i samotnych w domach, - opiekujemy się grobami zmarłych pacjentów PZOL, - rozważamy w okresie Wielkiego Postu Drogę Krzyżową, - odmawiamy różaniec przed Mszą św. w niedzielę o godz. 1030, - prowadzimy Adorację Najświętszego Sakramentu w pierwsze czwartki podczas Godziny Świętej, - uczestniczymy w uroczystościach - reprezentują nas poczty sztandarowe, - angażujemy się w prace porządkowe przy kościele oraz przygotowujemy ołtarz na Bożej Ciało.