Parafia w Międzybrodziu Żywieckim
 • splash
 • splash
 • splash
 • splash
 • splash
 • splash
 • splash
 • splash
 • splash
 • splash
 • splash
 • splash
 • splash
 • splash

Porządek Mszy Świętych

niedziela:
poniedziałek:
wtorek:
środa:
czwartek:
piątek:
sobota:
8:oo, 11:oo, 16:oo
7:oo
18:oo
18:oo
7:oo
18:oo
7:oo, 18:oo

Kancelaria Parafialna

wtorek, środa, piątek
pół godz. po Mszy św. wieczornej

środa, czwartek
pół godz. po Mszy św. porannej

inne terminy (ustalanie Chrztu, Ślubu)
po uzgodnieniu

Telefon: 33 866 12 91

Kontakt

Parafia Matki Bożej Nieustającej Pomocy
ul. Beskidzka 23
34-312 Międzybrodzie Żywieckie
e-mail: parafiamz@parafiamz.pl

Telefon: 33 866 12 91
Proboszcz: 600 934 189

numer konta:
55 8120 0003 2001 0028 0893 0001

porządekPorządek Mszy Świętych
kancelariaKancelaria Parafialna
kontaktKontakt

Warto Wiedzieć:

Spowiedź świąteczna przed Bożym Narodzeniem odbędzie się w poniedziałek, 17 grudnia w godzinach od 9.00 do 12.00 ( przerwa 10.00 – 10.30) i po południu od 15.00 do 18.00 (przerwa 16.15 – 16.45) . Proszę, aby skorzystać z tej okazji do sakramentu pokuty, ponieważ w ostatnim tygodniu przed Świętami będę zajęty spowiadaniem w parafiach naszego dekanatu.

Legion Maryi

Legion Maryi założył Frank Duft wraz z ks. Michaelem Toherem i grupą katoliczek 7 września 1921r. w Dublinie. Legion Maryi jest stowarzyszeniem katolików którzy za zgodą kościoła i pod przemożną opieką Maryi Niepokalanej Pośredniczki Łask (która jest piękna jak księżyc, jaśniejąca jak słońce a wobec szatana i jego legionom - groźna jak zbrojne zastępy) zorganizowali się w Legion aby wspomagać Kościół w walce przeciwko światu i siłom zła. Legioniści mają nadzieje okazać się godnymi swej Niebiańskiej Królowej poprzez swą lojalność, cnoty i odwagę. Legion Maryi jest zatem zorganizowany na wzór armii, w szczególności armii starożytnego Rzymu. Przyjęto jej terminologię. Jednak ani charakter armii, ani broń jakiej używa Legion nie są z tego świata. Celem Legionu Maryi jest głoszenie Chwały Bożej. Urzeczywistniamy to przez modlitwę i aktywne uczestnictwo w dziele Kościoła i Maryi. Nasza Wspólnota Legionowa zawiązała się14 września 2006r. Na początku nasza wspólnota liczyła 18 członków, obecnie jest nas 14. Część zrezygnowała, a część wspomaga Legion swoją modlitwą jako wspomagający, bo poza członkostwem aktywnym istnieje również członkowstwo pomocnicze (wspierający), tzw. auksyliatorzy. Naszym opiekunem duchowym jest ks. Teofil Górny - orionista. Spotykamy się w każdą środę po Mszy św. wieczornej w ciągu całego roku.

Aktualnie na terenie naszej parafii istnieją trzy Prezydia:
1. Matki Bożej Nieustającej Pomocy
2. Matki Bożej Opatrzności - PZOL
3. Matki Bożej Przyczyny Naszej Radości - PZOL

Każda rada musi posiadać prezydenta, wiceprezydenta, sekretarza i skarbnika. W naszym Prezydium Matki Bożej Nieustającej Pomocy funkcje te sprawują: Janina Borowska - prezydent Małgorzata Łuc - wiceprezydent Grażyna Zemczak - sekretarz Krystyna Bryzgalska - skarbnik Nasza Wspólnota Legionowa bierze czynny udział w życiu parafii: - odwiedzamy chorych i samotnych w domach, - opiekujemy się grobami zmarłych pacjentów PZOL, - rozważamy w okresie Wielkiego Postu Drogę Krzyżową, - odmawiamy różaniec przed Mszą św. w niedzielę o godz. 1030, - prowadzimy Adorację Najświętszego Sakramentu w pierwsze czwartki podczas Godziny Świętej, - uczestniczymy w uroczystościach - reprezentują nas poczty sztandarowe, - angażujemy się w prace porządkowe przy kościele oraz przygotowujemy ołtarz na Bożej Ciało.