Parafia w Międzybrodziu Żywieckim

18:oo
7:oo, 18:oo

wtorek, środa, piątek
pół godz. po Mszy św. wieczornej

środa, czwartek
pół godz. po Mszy św. porannej

inne terminy (ustalanie Chrztu, Ślubu)
po uzgodnieniu

Parafia Matki Bożej Nieustającej Pomocy
ul. Beskidzka 23
34-312 Międzybrodzie Żywieckie
e-mail: parafiamz@parafiamz.pl

Proboszcz: 600 934 189

numer konta:
55 8120 0003 2001 0028 0893 0001

porządekPorządek Mszy Świętych
kancelariaKancelaria Parafialna
kontaktKontakt
19.02.2018

Remont zakrystii.

W poniedziałek rozpoczęliśmy remont zakrystii. Zerwana została boazeria. Wykonamy podwieszany sufit,, który  zostanie docieplony i oświetlony, a ściany zstaną pokryte płytami gipsowymi.

Parafialny Dzień Chorych

W niedzielę, 11 lutego obchodziliśmy Światowy Dzień Chorych, który jest związany ze wspomnieniem NMP z Lourdes. W naszej wspólnocie parafialnej przeżywaliśmy Dzień Chorych w poniedziałek, 12 lutego. O godzinie 10 rozpoczęła się msza święta w intencji ludzi chorych, starszych i cierpiących, na której został udzielony sakrament Namaszczenia Chorych. Sakrament ten przyjęło około 60 osób. Na zakończenie odprawiliśmy nabożeństwo do Matki Bożej. Po skończonych uroczystościach w kościele, druga część spotkania miała miejsce w Centrum Kultury. Tu przy kawie i cieście przygotowanym przez panie z Koła Gospodyń Wiejskich i Legionu Maryi, chorzy mogli wspólnie ze sobą  porozmawiać. Dziękuję również Urzędowi Gminy w Czernichowie za pomoc w przewiezieniu chorych na miejcse spotkania. Bóg zapłać wszystkim za wspólną modlitwę i spotkanie przy stole, Obie częsci Parafialnego Dnia Chorych są ważne, dlatego cieszę się z waszej obecności.
Ks. Janusz, proboszcz

VI Piesza Pielgrzymka do Łagiewnik

VI Piesza Pielgrzymka Diecezji Bielsko-Żywieckiej do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego i Sanktuarium Jana Pawła II w Krakowie Łagiewnikach 30 kwietnia - 3 maja 2018 r.

Zapisy na Pieszą Pielgrzymkę diecezji bielsko-żywieckiej trwają od 11 lutego do 8 kwietnia br. w wyznaczonych miejscach naszej diecezji (wedle uznania podać najbliższe miejsce zapisu). Można zapisywać się za pośrednictwem Internetu na stronie pielgrzymki:www.faustyna.bielsko.pl

Wierni zapisujący się na pielgrzymkę wypełniają kwestionariusz i wnoszą opłatę na cele organizacji pielgrzymki w wysokości 50 zł.

Można zapisać się na autobus powrotny w cenie 25 zł.

Szczegóły dotyczące pielgrzymki dostępne są na plakatach i na stronie internetowejwww.faustyna.bielsko.pl.

Zapisy prowadzone są w następujących punktach naszej diecezji:

Bielsko-Biała - Księgarnia św. Rity przy Dworcu PKS
Bielsko Biała-Lipnik - parafia pw. Narodzenia NMP
Żywiec - parafia pw. Narodzenia NMP-ks. Jerzy Łukowicz
Cięcina - parafia św. Katarzyny Węgierska Górka
Kęty - Księgarnia Katolicka, ul. Rynek 25
Andrychów - parafia pw. Św. Macieja
Oświęcim - parafia pw. Św. Maksymiliana Męczennika
Cieszyn - parafia pw. Św. Jerzego

Siostry zakonne, księża i alumni pragnący wziąć udział w pielgrzymce zwolnieni są z opłaty na cele organizacje pielgrzymki.

Jak się modlić?

Pamiętam, że sam, przez całe lata, miałem z modleniem się problem. - Chleba daj, winy odpuść, za nami grzesznymi się módl + zawsze przy mnie stój, a ode złego broń…
Daj, daj, daj. Zrób, zrób, zrób. Niech się stanie. Tak to mniej więcej wyglądało. Bóg był dla mnie taką magiczną skrzyneczką, mającą załatwić mi (i najlepiej za mnie) różne sprawy. Gdy się udawało (trudny sprawdzian w szkole poszedł dobrze, ulubiona drużyna wygrała mecz) było ok. Gdy nie, „nastawał istny romantyzm” (motyw wadzenia się z Bogiem się kłania).
Że można (a wręcz należy) modlić się inaczej, dotarło do mnie dużo, dużo później. Najpierw ksiądz Tischner uświadomił mi, że należy myśleć wartościami. Świadomie szukać tego co piękne, dobre - wartościowe właśnie. Stworzyć jakiś własny kanon. Fundament swojej duchowej tożsamości.
Dzięki lekturze jego tekstów nieco twardziej stanąłem na ziemi, ale wciąż jeszcze czegoś brakowało. I wtedy pojawił się ojciec Badeni z pojęciem mistyki codzienności.
Ostatnio przypomniał mi o niej o. Radosław Rafał MSF, kiedy w zamieszczonej w „Gościu Niedzielnym”  rozmowie z Marcinem Jakimowiczem niby żartobliwie stwierdził, że „można pić kawę i być całkowicie zanurzonym w Bożej obecności (…) Jezus uświęcił swą obecnością wszystko”. Coś w tym jest.
Przyznałem się już kiedyś do posiadania i prowadzenia duchownika (notesu, w którym zapisuję swoje duchowe doświadczenia, przeżycia, zamyślenia). Co jakiś czas uzupełniam go o kolejne „głębsze” notki, ale niestety niezbyt często. Bo i nie każdej nocy ma się zahaczające o mistycyzm sny, i nie każdego dnia czyta się zachwycającą poezję religijną, której fragmenty trzeba potem koniecznie zapisać. Stąd drugi zeszyt, cudownik, uzupełniany codziennie. Bo każdego dnia, czego uczył o. Joachim Badeni, dzieją się w naszym życiu cuda. Fajny spacer, dobre śniadanie, kolejny odjechany odcinek ulubionego serialu, oglądanego wraz z żoną i kotem (ostatnio wróciliśmy do „Ally McBeal”. Ale chyba tylko żona i ja, bo kot zdaje się być nim raczej średnio zainteresowany).
Jezus uświęcił swą obecnością wszystko”. Za wszystko można więc Bogu dziękować i wszędzie dostrzegać Jego dary, cuda.
Już nie daj, daj, daj, ale dzięki, dzięki, dzięki!