Parafia w Międzybrodziu Żywieckim

18:oo
7:oo, 18:oo

wtorek, środa, piątek
pół godz. po Mszy św. wieczornej

środa, czwartek
pół godz. po Mszy św. porannej

inne terminy (ustalanie Chrztu, Ślubu)
po uzgodnieniu

Parafia Matki Bożej Nieustającej Pomocy
ul. Beskidzka 23
34-312 Międzybrodzie Żywieckie
e-mail: parafiamz@parafiamz.pl

Proboszcz: 600 934 189

numer konta:
55 8120 0003 2001 0028 0893 0001

porządekPorządek Mszy Świętych
kancelariaKancelaria Parafialna
kontaktKontakt

Warto Wiedzieć:

Dziękuję wszystkim parafianom, którzy w tym tygodniu pomagali przy pracach remontowych i sprzątaniu kościoła. Bóg zapłać!
IV Niedziela Wielkanocna jest dniem modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne. Pamiętajmy o wszystkich powołanych z naszej wspólnoty parafialnej i módlmy się o nowe [powołania do kapłaństwa i zakonów męskich i żeńskich.

18.04.2018

Przekazanie samochodu strażackiego na Ukrainę.

W piątek, 13 kwietnia o godzinie czwartej rano wyruszyliśmy busem z delegacją oraz samochodem strażackim, który mieliśmy przekazać parafii Piotrowce Dolne na Ukrainie gdzie proboszczem jest ks. Adam Bożek. Po 24 godzinach dotarliśmy na miejsce zmęczeni ale szczęśliwi, że wszystko się udało. W sobotę o godzinie 11 odprawiliśmy uroczystą mszę św., której przewodniczył tamtejszy ks. dziekan, a ja wygłosiłem homilię. W mszy św. uczestniczyli: konsul Rzeczypospolitej Polskiej, władze samorządowe, nasza delegacja oraz licznie zgromadzeni parafianie.  Po mszy św. nastąpiło uroczyste przekazanie pojazdu wraz z wyposażeniem oraz poświęcenie. W godzinach popołudniowych nasi strażacy przeprowadzili ćwiczenia z kandydatami do straży z parafii ks. Adama. W niedzielę po mszy św. i śniadaniu wyjechaliśmy do kraju. Pomocy w uzupełnieniu samochodu strażackiego na Ukrainę w sprzęt udzielili: OSP Świnna, OSP Węgierska Górka, OSP Pietrzykowice, OSP Łękawica, OSP Czernichów, OSP Międzybrodzie Żywieckie.
Ks Proboszcz

Akcja "Cukierek dla dzieci na Ukrainie"

Sprzątanie ziemi

31.03.2018

Życzenia

Drodzy parafianie i Goście!
Niech przeżywanie tajemnic paschalnych, a szczególnie spotkanie ze Zmartwychwstałym Chrystusem Panem w poranek wielkanocny, umocnoi wiarę w Jego żywą obecność w Słowie Bożym, Sakramentach Świętych i w naszej codzienności - w spotkaniu z każdym człowiekiem.
Rozradowana Królowa Nieba - Maryja - Oblubienica Ducha Świętego - niech wyprasza mądrość i pomaga w rozeznawaniu woli Bożej w życiu rodzinnym, zawodowym i w podążaniu za Chrystusem drogą prawdy, miłości i radości
Ks. Janusz Kuciel, proboszcz

30.03.2018

Triduum Sacrum 2018

W Wielki Czwartek była sprawowana msza św. o godz. 18.00 – jest to Pamiątka Wieczerzy Pańskiej – święto ustanowienia sakramentu Eucharystii oraz kapłaństwa.

Wielki Piątek -  pamiątka męki i śmierci Pana Jezusa na krzyżu. O godz. 18.00 sprawowaliśmy Liturgię Wielkiego Piątku, ana którą  składa się   Liturgiia Słowa, adoracja krzyża i Komunia Św.

W Wielką Sobotę o godz.18.00 odprawiliśmy Liturgię Wigilii Paschalnej.

Chrystus zmartwychwstał - procesja rezurekcyjna

VI Piesza Pielgrzymka do Łagiewnik

VI Piesza Pielgrzymka Diecezji Bielsko-Żywieckiej do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego i Sanktuarium Jana Pawła II w Krakowie Łagiewnikach 30 kwietnia - 3 maja 2018 r.

Zapisy na Pieszą Pielgrzymkę diecezji bielsko-żywieckiej trwają od 11 lutego do 8 kwietnia br. w wyznaczonych miejscach naszej diecezji (wedle uznania podać najbliższe miejsce zapisu). Można zapisywać się za pośrednictwem Internetu na stronie pielgrzymki:www.faustyna.bielsko.pl

Wierni zapisujący się na pielgrzymkę wypełniają kwestionariusz i wnoszą opłatę na cele organizacji pielgrzymki w wysokości 50 zł.

Można zapisać się na autobus powrotny w cenie 25 zł.

Szczegóły dotyczące pielgrzymki dostępne są na plakatach i na stronie internetowejwww.faustyna.bielsko.pl.

Zapisy prowadzone są w następujących punktach naszej diecezji:

Bielsko-Biała - Księgarnia św. Rity przy Dworcu PKS
Bielsko Biała-Lipnik - parafia pw. Narodzenia NMP
Żywiec - parafia pw. Narodzenia NMP-ks. Jerzy Łukowicz
Cięcina - parafia św. Katarzyny Węgierska Górka
Kęty - Księgarnia Katolicka, ul. Rynek 25
Andrychów - parafia pw. Św. Macieja
Oświęcim - parafia pw. Św. Maksymiliana Męczennika
Cieszyn - parafia pw. Św. Jerzego

Siostry zakonne, księża i alumni pragnący wziąć udział w pielgrzymce zwolnieni są z opłaty na cele organizacje pielgrzymki.