Parafia w Międzybrodziu Żywieckim

18:oo
7:oo, 18:oo

wtorek, środa, piątek
pół godz. po Mszy św. wieczornej

środa, czwartek
pół godz. po Mszy św. porannej

inne terminy (ustalanie Chrztu, Ślubu)
po uzgodnieniu

Parafia Matki Bożej Nieustającej Pomocy
ul. Beskidzka 23
34-312 Międzybrodzie Żywieckie
e-mail: parafiamz@parafiamz.pl

Proboszcz: 600 934 189

numer konta:
55 8120 0003 2001 0028 0893 0001

porządekPorządek Mszy Świętych
kancelariaKancelaria Parafialna
kontaktKontakt

Warto Wiedzieć:

RORATY w naszej parafii o godz. 18.00, a w soboty o godz. 7.00.

Na ołtarzu Miłosierdzia znajdują się świece Caritas, pod ołtarzem jest kosz na produkty żywnościowe na świąteczne paczki dla osób potrzebujących z naszej parafii, a rada parafialna rozprowadza opłatki.

W poniedziałek zapraszam brać górniczą wraz z rodzinami oraz rodziny zmarłych górników na msze św. o godz. 10.00 sprawowaną w intencji Waszej oraz zmarłych górników. Po mszy św. spotkamy się przy stole. Górnikom życzę Bożego błogosławieństwa oraz opieki świętej patronki i dziękuję za wszelkie wsparcie dla parafii na przestrzeni lat.

Osoby chętne do wsparcia renowacji kolejnych Stacji Drogi Krzyżowej proszone są o kontakt z Księdzem Proboszczem.

Nowi ministranci

W uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata do grona ministrantów dołączyli nowi, młodzi ministranci - serdecznie im oraz ich bliskim gratulujemy!

Pożegnaliśmy ks. Franciszka...

Tłumy górali żegnały w Poroninie ks. Franciszka Juchasa, który był tam proboszczem w latach 1997-2012.
Mszy św. w kościele w Poroninie przewodniczył bp Jan Szkodoń. Razem z nim modliło się 55 kapłanów oraz wierni, którzy wypełnili całą świątynię.

Żegnając ks. Franciszka, wójt Poronina Bronisław Stoch dziękował za owocną współpracę z samorządem oraz za postawienie pomnika św. Jana Pawła II przy kościele. Przedstawiciel rady parafialnej Jan Gut przypomniał wielkie zaangażowanie księdza prałata w odnowieniu całej świątyni - od posadzki, aż po dach.

Z kolei sołtys Poronina Stanisław Gąsienica-Wawrytko przypomniał o wakacyjnych Mszach św. w oprawie góralskiej, które zapoczątkował ks. Franciszek, a także o licznych śpiewkach góralskich, które zmarły tworzył.

Ks. Władysław Zązel, kolega z seminarium, mówił, że w blasku Giewontu kwitły kapłańskie życie i wielka praca ks. Franciszka dla parafii w Poroninie. Przyjechali tutaj parafianie z wielu miejscowości, gdzie pracował ks. Juchas. Duchowny był bratem ks. prał. Tadeusza Juchasa, kustosza ludźmierskiego sanktuarium.

W Mszy św. pogrzebowej w Czarnym Dunajcu uczestniczyła delegacja z naszej parafii. Na pogrzeb przybyło ponad 40 osób, wśród nich członkowie Rady Parafialnej i poczty sztandarowe. Mszy św. koncelebrowanej przez 106 kapłanów przedowniczył ks. bp Jan Zając. Ks. Franciszka żeganli także jego następcy w międzybrodzkiej parafii: ks. Janusz Kuciel oraz ks. Stanisław Budziak oraz księża rodacy: ks. Kazimierz Kijas, ks. Krzysztof Dudziak, ks. Dariusz Zoń, ks. prałat Piotr Sieja oraz ks. Tomasz Chamera.

12.11.2017

Narodowe Święto Niepodległości 11 listopada

Święto Niepodległości 11 listopada miało w tym roku swoje centralne obchody w Międzybrodziu Żywieckiem. Delegacje z całej Gminy złożyły wiązanki oraz znicze pod tablicą znajdującą się na frontonie naszego kościoła. Następnie sprawowana była uroczysta Msza św. w intencji Ojczyzny koncelebrowana przez kapłanów z naszej Gminy.

Zdjęcia wykonał Pan Tadeusz Kliś, dziękujemy!

06.11.2017

Wizyta parafialnej delegacji w ukraińskiej parafii

od 12 do 15 października w ukraińskiej Parafii pw. Przemienia Pańskiego w Piotrowcach Dolnych gościła delegacja z naszej Wspólnoty, w skład której wchodzili m.in. członkowie Rady Parafialnej a przewodniczył jej ks. proboszcz Janusz Kuciel w towarzystwie m.in. Pana Adama Kosa, Pana Zbigniewa Kotrysa oraz Pana Roberta Klisia. Delegacja udała się do naszej zaprzyjaźnionej parafii, którą od kilku lat wspomagamy aby poznać osobiście tamtejszych mieszkańców oraz lokalny samorząd. Nasi reprezentanci gościli u ks. Adama Bożka, proboszcza tejże parafii. Konsultowane były również kwestie przekazania na wiosnę 2018 samochodu strażackiego, który międzybrodzka parafia zakupiła dzięki ofiarom naszych parafian składanych podczas kolędy misyjnej oraz z ofiar składanych na gazetkę parafialną Gaude Mater.

W czasie wizyty nasza delegacja zwiedzała parafię składającą się z 3 kościołów oraz lokalne pomniki kultury ulokowane w pobliskich miastach, uczestnicy wyjazdu wzięli udział w organizowanym Festiwalu Górali, spotkaniach z parafianami oraz uroczystym Odpuście ku czci św. Jana Pawła II - drugiego patrona piotrowickiej parafii.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom wyjazdu za swój prywatny czas poświęcony na rzecz budowania współpracy i pomocy z naszą zaprzyjaźnioną parafią. Nade wszystko dziękujemy za gościnność naszych gospodarzy!

Wszystkim Parafianom i ludziom dobrej woli raz jeszcze dziękujemy w imieniu obdarowanych oraz własnym za wszelkie wsparcie i ludzki odruch serca w niesieniu pomocy tym, z którymi wiążą nas braterskie więzy wiary oraz więzy polskiej krwi. Bóg zapłać!